תפריט
תפריט

YKCenter

SDG ראשי

 

אודות

כיצד אפשר לתמוך בפעילות שלי?

YKCenter הוא ארגון המקדם את היעדים לפיתוח בר קיימא (ה-SDGs) דרך פרויקטים ומפגשים ייעודיים להאצת הטרנספרומציה בעולם. הארגון עובד בשיתוף פעולה עם גופים מכל העולם על מנת לקדם שינוי אמיתי בצורה בה ארגונים נערכים לשינויים הבאים בכלכלה החדשה. ״הכלכלה החדשה״ לוקחת בחשבון אלמנטים כלכליים, אנושיים, סביבתיים וחברתיים. YKCenter מקדמת השקעות בפרויקטים המאיצים היבטים אלו. הארגון מפעיל כלי פיננסי להשקעות ב-SDGs, אירועי ״מעבדות״ לטרנספורמציה ארגונית בראי ה-SDGs, ופעילות שטח בישראל ובעולם.

קהילה#

פרטי קשר

מה מודדים?

מכיוון שישנם כמה פרויקטים ב-YKCenter, כל פרויקט מודד את השפעתו באופן שונה. השנה, YKCenter מתמקדים בהנעת שינוי בקהילת העסקים בישראל.
YKCenter פועלים עם ובתוך ארגונים לטרנספורמציה בחזון, אסטרטגיה וערכים של הארגון בראי ה-SDGs. הדבר דורש בחינה של ההשפעה שלנו על ארגונים. מכיוון שחלק מהיעדים והאינדקטורים מיועדים למדינות או לקטגוריות שאינם תואמים את האג׳נדה שלנו, אנחנו פועלים בהשראתם:

אינדיקטור 17.9.1 Dollar value of financial and technical assistance (including through North-South, South-South and triangular cooperation) committed to developing countries
אנו עובדים עם בכירים וארגונים על מנת להניע אותם לחשב מחדש את מסלול הפיתוח שלהם בצורה כזו שהם יכולים לתמוך ביעדים. כלומר, אנחנו בוחנים אילו השקעות נעשות על ידי ארגון על מנת לשנות את כיוון הפעילות לטובת ה-SDGs - האם נוצרו תכניות אימפלמנטציה בארגון? האם הם עובדים עם ארגונים נוספים על מנת להתמיד בהתחייבויות שלהם ועוד.

אינדיקטור 17.14.1 Number of countries with mechanisms in place to enhance policy coherence of sustainable development.
אנו מודדים את כמות הארגונים המתחייבים למדוד את האימפקט שלהם ואת ההשפעה שלהם בעזרת יעדים מדעים מדידים. למשל, אנו בוחנים כמה מהארגונים איתם אנחנו באים בקשר מצטרפים ליוזמה של ארגונים וחברות להגביל את הפליטות שלהם בהתאם למה שישאיר את כדוה׳׳א בטווח של 1.5 מעלות צלזיוס מהטמפ׳ בתחילת המהפכה התעשייתית.
(https://www.unglobalcompact.org/docs/publications/Business-Ambition-for-1.5C-Pledge.pdf)

אינדיקטור 17.16.1 Number of countries reporting progress in multi- stakeholder development effectiveness monitoring frameworks that support the achievement of the Sustainable Development Goals. אנחנו לא מדינה, ולכן אנחנו לא סופרים מדינות. אנחנו סופרים את החברות וארגונים איתם עבדנו ועליהם השפענו דרך מפגשים המגדילים את כמות בעלי העניין בישראל להיות מעורבים בקידום ה-SDGs.

הגישה אפשרית רק לחברי קהילת SDG ישראל. אז רגע לפני שאנחנו מתחילים – בואו נבדוק שאתם חברים בקהילה שלנו. 

אם אנחנו חברים – לחצו כאן 

 יש לנו אחלה אקוסיסטם – תצטרפו