תפריט
תפריט

מיפוי אקוסיסטם SDG ישראל

חפשו את המיזמים בישראל לפי היעדים והמדידת אימפקט שלהם

אינדקס

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

2B Friendly

עמותת 2B Friendly, שהיא גלגולה העכשווי של עמותת מעגלי צדק, מקדמת כלכלה מקיימת וחברתית שרואה לצד שורת הרווח העסקי גם רווח ערכי. אנחנו מאמינים שלכולנו, צרכנים ובעלי עסקים, יש כוח רב להשפיע לטובה על החברה והסביבה, על ידי העדפות צרכניות שמחברות בין הערכים שלנו לבין הכסף שאנו מוציאים בשגרה. פעילות: מול בתי העסק המקומיים. אנו מציעים לכל עסק חבילת שיפורים וליווי ללא תשלום במידה והוא מעוניין להרחיב ולהעלות את רף ההשפעה שלו. עסק שהוא ״ידידותי״ מקבל מאיתנו תו איכות, הממתג אותו כעסק חברתי/סביבתי ונהנה מקידום במאגר העסקים של העמותה, ברשתות החברתיות ובאפליקציה של איזי. בנוסף, אנו פועלים להעלאת המודעות לכוחו של הצרכן. אנו מעודדים את הצרכן לבחור להוציא את כספו בצורה מושכלת, כי לכל קנייה יש השפעה. צרכן שיבחר לבצע את הקניות היומיומיות שלו דווקא בעסקים על תו 2B Friendly יקדם שינוי בעצמו הן ברמת החברה והסביבה והן ברמה של הרווח הכלכלי של אותם עסקים ידידותיים.

1 יעדי פיתוח
חינוך איכותי

AB Advisor ליווי לצמיחת לומדים לצרכי הלומד והמורה

ליווי לצמיחת לומדים באמצעות מדידה הוליסטית ומותאמת לצרכי הלומד והמורה. תלמידים ומורים זקוקים לתפיסה הוליסטית של הלומד ושל תהליכי הלמידה כדי ליצור סביבה שתתמוך בכל תלמיד, בכל זמן נתון. המוצר תומך בכל תהליכי הלמידה - קוגניטיבים, רגשיים וחברתיים, ומסייע לפיתוח וביסוס של מיומנויות, עמדות, ערכים, אוריינות וידע באמצעות איסוף מידע מפלטפורמות הלמידה השונות, שאלות ותשובות, מיפוי למידה ויצירת פרופילי לומדים. ניתוח המטאדאטה של הלומדים המשתמשים במערכת מאפשר הסקת מסקנות לגבי תהליכי הלמידה והתאמת שיטות וכלי למידה ללומדים באופן אישי, ובכל זמן שבו יש צורך בשינוי ובחינה מחודשת של מטרות הלמידה והאסטרטגיות, השיטות והכלים שנבחרו למימושן.

1 יעדי פיתוח
בריאות טובה ורווחה אנושית

AD Knight

3.6.1 - נמדד כשינוי משנה לשנה של כמות הנפגעים במקומות בהם פעילים מערכות AD Knight - כולל ניטור אירועי ״כמעט ונפגע״ near miss.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

Addionics

Addionics מציעה פתרון מיועד להטמעה, בעלות נמוכה, היוצר סוללות עם הספק ואנרגיה גבוהה. Addionics יוצרת את הדור הבא של אחסון אנרגיה על ידי התמקדות בפיזיקה של הסוללה ומאפשרת צפיפות אנרגיה גבוהה יותר, זמן טעינה נמוך יותר ובטיחות חום משופרת, תוך התחשבות בשווקים הגדולים ביותר.

1 יעדי פיתוח
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי

AgriFriend

AgriFriend הוא סטארט אפ חברתי לפיתוח מקצועי של חקלאים במדינות מתפתחות. AgriFriend פותר את הבעיה הקשה של חוסר נגישות לידע מקצועי חקלאי, הגורם לפרודקטיביות נמוכה ולאחד מהסיבות המרכזיות למשבר החקלאות במדינות מתפתחות. בזכות הטכנולוגיה,אנו מצליחים ללמד את המשתמשים כל מה שהם צריכים, מההתחלה ועד הסוף, בצורה חדשנית וייחודית. הערך והייחודיות שלנו באים לידי ביטוי בכך שאוספים את כל המידע הקיים בסוג הגידול של החקלאי, מנתחים אותו, מנגישים ומפשטים כדי שיענו על הצרכים המדוייקים של החקלאי. בנוס, מפתחים כלים חדשים על מנת לפתור את האתגרים והכאבים של החקלאים אשר אין להן פתרון כיום. AgriFriend הופכת את החקלאות המסורתית לחכמה, בלחיצת כפתור.

3 יעדי פיתוח
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי
צריכה וייצור אחראיים
שינוי אקלים

Aleph Farms

Aleph Farms מטפחת סטייקים ישירות מתאי בעלי חיים, ללא נזק לבע"ח או לסביבה. עם פלטפורמה מוכחת וניתנת להרחבה לגידול סטייקי בקר מלאים איכותיים, אנו עובדים יד ביד עם המערכת האקולוגית הקיימת בבשר כדי לוודא שנוכל לענות על הדרישות התזונתיות של אוכלוסיית עולם הולכת וגדלה, תוך הגנה על משאבי הטבע היקרים ביותר שלנו. כך אנו מאפשרים לך להנות מבשר , תוך ידיעה שעשית את הבחירה המיטיבה גם עבורך וגם עבור כדור הארץ.

2 יעדי פיתוח
בריאות טובה ורווחה אנושית
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי

Amai Proteins

Amai Proteins (מתוק ביפנית) מרפאים את המזון והשתיה שלנו דרך הצגת מרכיבי חלבון טעימים ובריאים לחיי היומיום. בשלב ראשון אנו מתמקדים בחלבונים כחלופה לסוכר. אמאי לוקחת חלבונים "מתוקים" ועל ידי תהליך חישובי ועיצובי (AI-CPD) ותסיסה, הופכת את החלבונים לתואמים לשימוש לתעשיית המזון על מגוון שימושיה.

2 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית

Anina

אנינה מפתחת ארוחות מהירות הכנה מורכבות כקפסולות ועשויה מירקות " מכוערים " שנפסלו לשיווק מסיבות אסטתיקה בלבד אך ראויים לאכילה לחלוטין. אנו בAnina שמנו לנו למטרה להגביר את השימוש בתוצרת "לא יפה" בתעשיית המזון. הפתרון שלנו מייצר שילוב ייחודי של טכנולוגיה חדשנית; ניסיון עיצובי; לצד ידע במזון וקולינריה - כדי ליצור פתרונות המבוססים על מזון מוצל טעים וראוי למאכל. אנו משתמשים במרכיבים באיכות הגבוהה ביותר, ללא קשר למראה שלהם - ללא פשרה על הטעם האיכותי. הטבע הוא המוטיבציה שלנו לחדשנות.

1 יעדי פיתוח
שוויון מגדרי

Attollo.io

אתולו היא סוכנות חדשנות ואסטרטגיית מוצר. אנחנו עוזרים ללקוחות שלנו לייצר מוצרים איכותיים, רלוונטיים ובעלי פוטנציאל התפתחות גדול ועוזרים להם להצמיד ערכי קיימות משמעותיים לפעילות שלהם ולמצא את הדרך לבטא את הערכים האלו במוצרים שלהם. בנוסף אתולו עוסקת בהדרכה של עצמאים, ויזמים פרטיים באותם התחומים.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

Baromar

ברומאר אוגרת אנרגיה לתקופות ארוכות בכמויות גדולות (סדר גודל ג'יגהוואט-שעה ומעלה) בעזרת אוויר דחוס במתקנים תת-ימיים. ייחודיות המוצר נובעת מתכנון מבנה תת מימי קשיח מבטון ימי ידידותי לסביבה, ללא חלקים נעים העושה שימוש בלחץ ההידרו-סטטי של הים על מנת להפחית עלויות לרמות נמוכות במיוחד. בכך פותחים שוק גדול לאגירה בהיקפים גדולים בטכנולוגיית CAES (Compressed Air Energy Storage) המוכחת.

1 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות

BEINCO

אנחנו מעצבים ומנחים תהליכים השתתפותיים ברי-קיימא בארגונים, צוותים וקהילות. הכלים של BEINCO מבוססים על התנסות ומעודדים נוכחות, תקשורת חיובית ויצירה משותפת. אנו עובדים עם הכלים החדשניים ביותר בעולם כיום בתחום המנהיגות ההשתתפותית על מנת לגלות את החכמה הקולקטיבית בארגון, קהילה או קבוצה, ליצור מחויבות מתוך חיבור ולהגיע לתוצאות אפקטיביות.

1 יעדי פיתוח
בריאות טובה ורווחה אנושית

Better Juice

Better Juice Ltd. היא חברת הסטארט-אפ הראשונה ב- FoodTech שהציגה טכנולוגיה חדשנית להפחתת כל סוגי הסוכרים במיץ התפוזים. הטכנולוגיה העומדת על פטנט משתמשת במרכיבים טבעיים להמרת חד-סוכרים ודו-סוכרים (פרוקטוז, גלוקוז וסוכרוז) לסיבים וסוכרים פרה-ביוטיים ואחרים שאינם ניתנים לעיכול, תוך שמירה על טעמו העסיסי של המשקה, למשקה שניתן לעיכול. מיצים פופולריים מכילים כמעט 1 גרם. (25 גרם) סוכר למנה אחת של כוס (250 מ"ל). שיטות מיץ מסורתיות מסירות כמעט את כל הסיבים התזונתיים הטבעיים והיתרונות הבריאותיים והשובעיים של הסיבים. הפתרון מכניס שלב מעבר פשוט בתהליך המיצים, תוך שמירה על הטעם הנהדר ועל השלמתם המלאה של הוויטמינים, המינרלים וחומרי המזון האחרים, המתאימים למערכות תעשייתיות יוקרתיות ומסעדות.

3 יעדי פיתוח
בריאות טובה ורווחה אנושית
מים נקיים ותברואה
צריכה וייצור אחראיים

Bio-Fence

Bio-fence is dramatically Decrease Morbidity & Mortality Caused by Contaminated Food Bio-Fence develops a novel Anti microbial molecule that can be inserted into any coating or paint which is common in food sites The Anti Microbial surface can reduce up to 99.999% of microorganism on surfaces and by that reduce dramatically the present of hazard pathogens like Listeria monocytogenes, Salmonella and Campylobacter. It is Safe, Highly active, Low cost and stable and can be regenerated easily. Bio Fence team members are highly experienced researchers from the world of coating and food hygiene.

1 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות

Bioshade Tech

BioShade מפתחת תשתית ירוקה ניתנת להרחבה לסביבה הבנויה - מערכות גידול אוטונומיות ומודולריות לירוק עירוני המשולבות בטכנולוגיות AI, IoT והידרופוני. התשתית הירוקה של BioShade היא אוטומטית ומודולרית לחלוטין ויכולה להתממשק לכל אלמנט בעיר (גג\קיר\אלמנט הצללה) תוך יצירת הצללה ביולוגית בת קיימא המבצעת לכידת CO2, שיפור איכות האוויר ובידוד תרמי ביולוגי למבנים על מנת להפחית את צריכת האנרגיה. על קירור אוויר ולמתן את השפעות אי החום העירוני.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

Chakratec

צ'קראטק פיתחה טכנולוגיה ייחודית לאגירת אנרגיה קינטית, המאפשרת הקמה מהירה, כלכלית וסביבתית של עמדות טעינה מהירות ואולטרה-מהירות לרכבים חשמליים בכל מקום, גם במקומות בהם רשת החשמל חלשה, ללא צורך בשדרוג התשתית. הטכנולוגיה של צ'קראטק מספקת מספר כמעט בלתי מוגבל של מחזורי פריקה-טעינה (מעל 200,000) ללא דגרדציה לאורך חיי המערכת והיא בנויה מחומרים ידידותיים לסביבה שניתן למחזר בגמר השימוש. לחברה התקנות פעילות באירופה עם חברות מובילות בתחום האנרגיה והרכב.

1 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות

City Transformer

City Transformer מפתחים את פתרון התחבורה החשמלי הראשון בעולם המייצר טרנספורמציה במימדים והתנהגות הנהיגה בעיר. הפתרון מביא תשובה לאתגרים מורכבים הנוגעים בתחבורה בערים.

1 יעדי פיתוח
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי

Clarifruit

Clarifruit פיתחה את הפלטפורמה הראשונה בעולם לבקרת איכות וניתוח נתונים לתעשיית המזון הטרי. הפיתרון שלנו מאפשר תהליך בקרת איכות פירות וירקות טריים, עקבי וחסכוני. זה מגדיל את התפוקה של המפקח על ידי x3 ומאפשר למגדלי התוצרת הטרייה העולמית, חברות שיווק, סיטונאים, שוק מקוון וקמעונאים לקבל החלטות על בסיס נתונים באיכות גבוהה. התוצאה היא התאמה טובה יותר של איכות התוצרת הטרייה לביקוש הלקוח והזדמנויות הכנסה חיוביות לכל בעלי העניין בשרשרת האספקה ​​הטרייה.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

Clariter

חברת Clariter הינה חברת קלינטק המתמחה בפיתוח ויישום פתרונות מתקדמים וייחודיים בתחום מחזור כימי לפלסטיק בארץ ובעולם. קבוצת Clariter העולמית, בעלת מגוון פטנטים טכנולוגים ופתרונות CLARITER חדשניים עבור פסולת פלסטיק מעורבת (צבעים, סוגים וקשיחויות) אשר מהווה מטרד גלובלי דחוף. באמצעות תהליך ייחודי של CLARITER ,פסולת הפלסטיק מומרת לכימיקלים איכותיים; שמנים, ממיסים, ושעוות ('מוצרי קלריטר'). המהות של קלריטר- הפיכת מטרד למשאב יצירת ערך עבור האנושות אינה מחשבה עתידית אלא אסטרטגיה עסקית מרכזית. ערך זה נוצר על ידי מתן פתרונות כלכליים ברי קיימא, פתרונות קלינטק חדשניים לסילוק סוגים שונים של פלסטיק ויצירת תוצרים מובילים של מוצרים כימיים בעלי טוהר גבוה עבור תעשיות רלוונטיות. לאור הביקוש ההולך וגדל לטכנולוגיות נקיות, אפקטיביות ומועילות, התנודתיות בשווקי הנפט, הביקוש הגובר לנפט גולמי והצורך לעמוד בסטנדרטים סביבתיים בינלאומיים מחמירים, טכנולוגיות קלריטר מאפשרות הזדמנויות משמעותיות ובנות קיימא לטיפול ומציאת פתרונות לבעיית הפסולת הפלסטית העולמית. קלריטר פיתחה טכנולוגיה ייחודית וחדישה ביותר בשילוב עם ידע קיים כמו פיצוח תרמי וזיקוק. התהליך והמוצרים חדשים, ייחודיים ומוגנים עד כה בשישה פטנטים. את המוצרים ש-Clariter מייצרת, מייצרים בעולם ובארץ בדרך כלל מנפט, כך שבתהליך הייצור אנו גם נפטרים מפלסטיק וגם מונעים שימוש מיותר בנפט. על-ידי בניית מתקן קלריטר ישראל, תוך ניצול פסולת הפלסטיק המקומית ופיתוח מוצרי קלריטר ישראל נוספים, קלריטר ישראל תייצר לשווקים מקומיים ובינלאומיים. קלריטר ישראל מתכוונת להוביל בתעשיית הקלינטק הישראלית, לייצר מקומות עבודה ולהוות שחקן דומיננטי בעולם.

1 יעדי פיתוח
תעשיה תשתיות וחדשנות

Conbo.ai

Global supply chains are broken, and maritime facilities are the most significant bottlenecks. Maritime facilities struggle to adapt to modern data handling solutions that can save up to 35% of their expenses while dramatically increasing their yields. Conbo.ai revolutionizes logistic hubs efficiency by leveraging existing visual data and 'Artificial-Intuition' (patent-pending) data fusion technology to create predictability in supply chains. A SaaS-based solution effortlessly deployed and designed from the ground up for logistic hubs challenges.

1 יעדי פיתוח
תעשיה תשתיות וחדשנות

Count Me

Count-me מקדמת עתיד של שיתוף-נסיעות, דבר שיפחית את ההשפעה הסביבתית וכלכלית של עומס תנועה. Count-me מייצרת מידע בזמן אמיתי על כמות הנוסעים במסלולי HOV ומחברת את המידע בצורה מדויקת לבקרה ומערכות SaaS.

1 יעדי פיתוח
תעשיה תשתיות וחדשנות

DockTech

דוקטק יוצרת תשתית דיגיטלית בנתיני מים עבור נמלים במטרה להגדיל את יעילות שרשרת האספקה ולהקטין את הפליטות כתוצאה מתובלה ימית. באמצעות תשתית דיגיטלית, רשויות נמל יכולות להבחין בנתונים דינמיים וסטטיים ולזהות תובנות תפעוליות בזמן אמת. בנוסף, הטכנולוגיה מאפשרת להפחית את סיכוני הניווט, להגדיל את יעילות התובלה ולייצר תחזיות עתידיות לגבי תנאים סביבתיים של נתיבי השיט.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

DryGair Energies Ltd

דרייג'ר מובילה את שוק היבשנים לחקלאות מסחרית, ומתמחה בבקרת וניטור לחות בחממות ובתי גידול סגורים. בניגוד ליצרני יבשנים אחרים, הפתרון של דרייג'ר פותח במכון וולקני בישראל, מיועד אך ורק למגדלים. מיקוד זה בתנאי האקלים האופיניים לתנאי גידול מבוקרים בלבד (80% לחות יחסית ו18 מעלות צלזיוס) הוא שמבדיל אותה ממתחרותיה, ובשל כך אף קיבלה הכרה עולמית כמותג המוביל בתחום. הפתרונות המסורתיים לבקרת לחות מאלצים מגדלים לחמם ולאוורר כל העת, מה שמביא לבזבוז אנרגיה רב, וגם לא פותר את בעיית התנודתיות של האקלים בחממה הגורר התפתחות מחלות. הפתרון של דרייג'ר מוגן פטנט, ונמכר בשווקים מגוונים באירופה, אמריקה, אפריקה ואף אוסטרליה וניו זילנד.

1 יעדי פיתוח
תעשיה תשתיות וחדשנות

EVR Motors

EVR פיתחו מנוע יחודי בעלת טופולוגיה המאפשרת בניית מנועים קטנים יותר, קלים יותר ובעלות נמוכה יותר. המנועים מיוצרים עבור דרישות הצרכן ומהווים כחצי מהגודל והמשקל הרגיל בהשוואה למנועים אחרים, דבר המאפשר מחיר נמוך יותר משמעותית עבור החברות.

2 יעדי פיתוח
חינוך איכותי
שלום צדק וחוזק המוסדות

EyeKnow AI

באמצעות שילוב ייחודי של ראייה ממוחשבת, קטעי AI ו- CCTV, אנו מסוגלים למדוד ולעקוב אחר מספר רב של מדדי תאימות לבריאות, בטיחות, התקדמות פיתוח ורגולציה, במעונות יום, בבתי ספר, בבתי אבות ובבניינים אחרים.

1 יעדי פיתוח
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית

EyeLight

Eyelight הוא מוצר לביש מהפכני, המספק מענה ל253 מיליון לקויי ראייה ועיוורים ברחבי העולם. הוא עושה זאת דרך החלפת חוש הראייה בשמיעה ומישוש, כדי לפצות על הפער הויזואלי, ולאפשר למשתמשים עצמאות בסביבת חייהם.

1 יעדי פיתוח
תעשיה תשתיות וחדשנות

EZMEMS

EZMEMS הוא סטארט-אפ טכנולוגי המציע דרך חדשה לייצור חיישנים שאינם מסיליקון. במקום להשתמש בתעשיית השבבים המסורתית עם טביעת הרגל הפחמנית הענקית שלה (אנרגיה, מים וגזי חממה), EZMEMS הופכת פלסטיק פשוט, כולל פסולת פלסטיק, לחיישנים בעלי ביצועים גבוהים ומאפשרת לבצע דיגיטציה של כל מוצר פלסטיק. הטכנולוגיה של EZMEMS מאפשרת דיגיטציה קלה עם הרבה חיישנים קטנים, אלחוטיים, חסרי סוללה, בעלות נמוכה ובעלי ביצועים גבוהים הדרושים במערכות IoT ו-Edge.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

Feelit

Feelit מייצרת תנאים למעקב וחיזוי פעולות תחזוקה עבור נכסים תעשייתיים, בהתבסס על נאנו-חישנים המשתמשים בטכנולוגיות AI. הדבר מייצר הפחתה בפליטות CO2 וצריכת אנרגיית קיטור.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

Fillit

FILLIT הינו מיזם שמטרתו להפחית את כמות בקבוקי הפלסטיק הגורמות לזיהום משאבי טבע ותורמות להתחממות הגלובלית. הפחתת השימוש בבקבוקי פלסטיק תיעשה על ידי שימוש רב-פעמי במוצר חד-פעמי - שימוש חוזר של הצרכן באמצעות מילוי המיכלים בתחנות הפזורות ברחבי הארץ בצורה פשוטה ונוחה. הפתרון הינו זכייה לכל הצדדים - צרכני קצה, עיריות/ מועצות, קמעונאים ויצרנים. כל אחד מהצדדים לוקח אחריות על ידי הפחתת פסולת הפלסטיק, הפחתת כמות CO2, ונהנה מחיסכון משמעותי במים, מקום וכסף.

4 יעדי פיתוח
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי
מים נקיים ותברואה
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית
צריכה וייצור אחראיים

Flying Spark

Flying Spark פיתחה טכנולוגיה לייצור חלבון איכותי, בריא ובר קיימא מזחלי זבוב הפירות כאלטרנטיבה לחלבון מן החי. החברה מייצרת חלבון בקנה מידה תעשייתי, ועובדת עם יצרני מזון מובילים רב-לאומיים בכדי לשלב את החלבון במוצרי מזון, הן לבני אדם והן לבעלי חיים. הטכנולוגיה של Flying Spark משלבת גידול ועיבוד הזחלים. זהו מפעל ביולוגי יעיל ביותר, שהופך חומרי הזנה זולים לאבקות חלבון באיכות גבוהה בעלויות נמוכות, לצד טביעת רגל אקולוגית מינימלית.

1 יעדי פיתוח
שינוי אקלים

Green Line

משבר האקלים הוא אחד האיומים המרכזיים כיום. אנו רוצים ליצור קו ירוק של צמחיה בגבול בין ישראל והרשות הפלסטינית, כן לקדם שותפות אזורית להתמודות אזורית עם המשבר ברמה הסביבתית ולקדם שותפות כזו שתקדם יציבות אזורית לקראת שלום.

1 יעדי פיתוח
שוויון מגדרי

Gyntools

ג'יינטולס מפתחת מערכות דיאגנוסטיקה גניקולוגיות שמדייקות את האבחנות הניתנות היום, לרווחת הנשים המאובחנות ולצמצום טיפולים מיותרים , זמן בדיקה ועלויות של מערכות בריאות.

2 יעדי פיתוח
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי
חיים על פני האדמה

H4BEES

H4BEES הינה חברת אגרותק בתחום הביטחון התזונתי של שרשרת המזון שחרתה על דיגלה קיימות וחדשנות. בעולם בו האוכלוסייה הולכת וגדלה, וכך גם הדרישה למזון, עם משבר אקלים ופגיעה באוכלוסיית הדבורים המאבקות חלק נכבד מהמזון שלנו – בתוך הפער הזה פועלת H4BEES המתמחה בפיתוח ביוסטימיולנט חדשני לטיפול בכוורות של דבורים. הביוסטימיולנט שלנו מחזק את הדבורים, מגדיל את העמידות שלהן כנגד גורמי סטרס שונים (כדוגמת חומרי הדברה) ומגביר באופן משמעותי את יכולת הייצור שלהן כמאבקות של גידולים שונים וכיצרניות של דבש. חשוב לנו לציין כי אנחנו פועלים להעצמת נשים בדר' אפריקה בפרויקט בו לוקחות חלק נשים דבוראיות ממעמד סוציואקונומי נמוך שמשתכרות ממכירת הדבש. בכוונתנו להוכיח שבעזרת הביוסטימיולנט שלנו, הכנסת הנשים ממכירת הדבש, תגדל באופן משמעותי לרווחת הנשים והסביבה.

1 יעדי פיתוח
שימור המשאבים הימים - חיים מתחת למים

Half-full

לעצב מחדש את הדרך בה אנשים צורכים מים בחוץ. Half-full לא רק מוכרת מים. אנו מציעים לך מקום להתחבר לאנשים שאכפת להם. Half-full בונה קהילה חדשה לקיימות סביבתית, על ידי יצירת רשת של נקודות שתייה חכמות הממוקמות ביעדים נבחרים מסביב לעולם בדגש על מדיניות מתפתחות. וכל זה בשילוב עם אפליקציה ייעודית כדי לוודא שאתה שותה מספיק מים בכל מקום שאתה מגיע עליו ללא מאמץ ומבלי לבזבז יתר על המידה.

5 יעדי פיתוח
תעשיה תשתיות וחדשנות
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית
צריכה וייצור אחראיים
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי
מים נקיים ותברואה

Imagindairy

חלבוני חלב מעובדים בריאים, מזינים וברי קיימא. ללא פרות. Imagindairy משלבים טכנולוגיית AI עם ביולוגיה מערכתית לפיתוח חלבוני חלב אמיתיים, מסחריים באיכות גבוהה ובמחירים נוחים. אנו משחררים את עולם החלב מהתלות בבעלי חיים. Imagindairy מביאה עתיד של אפשרויות חדשות וחדשנות לכל חובב חלב בעולם!

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

JOYN

JOYN הינה הפתרון הגלובלי הראשון מבוסס Peer-to-peer לטעינת רכבי EV. החברה מציע אפליקציה ידידותית המסמנת תחנות טעינה פרטיות המאפשרת למשתמשי רכבי EV להטעין בכל מקום תחת הרשת החברתית של האפליקציה.

1 יעדי פיתוח
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית

Jump.In

Jump.in - המקפצה לקריירה בשיווק דיגיטלי. Jump.in מגייסת טאלנטים מהפריפריה החברתית, מעניקה הכשרה מעשית, סדנאות קריירה, ליווי תעסוקתי והתמחות בסוכנויות ומחלקות דיגיטל.

2 יעדי פיתוח
שינוי אקלים
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי

KESSLER

חברת קסלר החברה היחידה בעולם המתחמה בהפקת מזון, אנרגיה וקיזוז פליטות בתנאי מדבר ע״י הקמת מטעי פחמן על אדמות דלות/ מזוהמות ובתנאי אקלים קיצוניים. קסלר הקימה את מטע הפחמן הראשון בישראל ושותפה בלעדית עם מדינת ישראל בגנטיקה של עצי פונגמיה עשירים בשמן ופרוטאין, אשר בשטחים נרחבים סופחים כמויות גדולות של גזי חממה וניתן להפיק מהם ביודיזל ואנרגיה מתחדשת . המטע של קסלר מאפשר יצירת נכס ירוק המקזז את הפליטות של כל חברה מזהמת (יצרנים ונותני שירותים) כאחד ומקדם כל חברה, ארגון או רשות, להפוך ל 100% ידידותית לסביבה.

1 יעדי פיתוח
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי

Lord International

פתרונות קירור טכנולוגי לשינוע והובלת מזון, תרופות ועוד. פועלים במדינות מפותחות וכן התחלה במתפתחות.

1 יעדי פיתוח
חינוך איכותי

Mathika

מתיקה היא מערכת ללימוד מתמטיקה שמאפשרת לילד ללמוד בצורה עצמאית ללא תלות במבוגר בכדי ללמוד בצורה פרסונלית, מותאמת ומהנה.

2 יעדי פיתוח
חינוך איכותי
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית

Max Impact Israel

תכנית MAX מפעילה בישראל זו השנה הרביעית, תכנית 'למנהיגות חברתית טכנולוגית' הפועלת ב-2 מישורי השפעה מרכזיים: 1. חינוך למנהיגות-חברתית-טכנולוגית - הכשרה ליזמות חברתית-טכנולוגית עבור תלמידי תיכון (במסגרת פרויקטי-הגמר הטכנולוגים השנתיים) הפועלים יחד עם סטודנטים בפקולטות ליזמות ועיצוב וקהילה עסקית וחברתית תומכת 2. יצירת שינוי חברתי - הנבטת מיזמי-אימפקט-טכנולוגים, בקנה מידה רחב, לידי מימוש ויישום בעולם העסקי-חברתי. במסגרת תכנית MAX (מלכ״ר) ,אנחנו מייצרים כל שנה 'צוותי משימה' מולטידיסיפלינריים המורכבים מתלמיד תיכון כיתה י״ב מגמה טכנולוגית ביחד עם סטודנט ליזמות וסטודנט לעיצוב, הפועלים יחד לאורך השנה כ-צוות ייעודי יזמי, לטובת פיתוח פרויקט טכנולוגי-חברתי המגיע לכדי יישום טכנולוגי ראשוני (אב טיפוס) עם היתכנות עסקית-חברתית. כיום התוכנית פועלת גם במרכז וגם בפריפריה החברתית והגאוגרפית, ונגישה לדוברי עברית וערבית. עד כה התכנית תמכה במעל 100 פרוייקטים טכנולוגים-חברתיים ( social tech ) בין השאר דרך שיתוף פעולה והנגשת צרכים מהעולם החברתי בשיתוף עם עמותות וארגונים חברתיים כדוגמת : בית מיחא, אור ירוק, אלו״ט, לשובע, המרכז לעיוור, משאלת לב , סוכרת נעורים ועוד - לצפייה באתר הפרוייקטים שנתמכו השנה www.max-imize.me

2 יעדי פיתוח
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי
תעשיה תשתיות וחדשנות

MeaTech

מיטק, הינה חברת פוד-טק (food-tech) בינלאומית, הנמצאת בחוד החנית של מהפכת הבשר המתורבת. נסחרת בנאסד"ק תחת הסימול "MITC". החברה החלה את פעילותה ב-2019, עם מתקנים בפארק המדע בנס ציונה, ישראל, באנטוורפן, בלגיה, והחלה התרחבות לקליפורניה, ארה"ב. החברה מאמינה, שלטכנולוגיית בשר מתורבת, יש פוטנציאל משמעותי בשיפור תהליכי הייצור של בשר, בייעול שרשרת האספקה ובהרחבת מגוון המוצרים הקיימים כיום. מיטק שואפת להוות אלטרנטיבה, לחקלאות מתועשת, ועל ידי כך להפחית את הבעיות החמורות הכרוכות בגידול בעלי חיים לצרכי תעשייה כגון טביעת רגל פחמנית, ניצול לא יעיל של משאבי מים ורווחת בעלי החיים. על ידי אימוץ מבנה מפעל מודולרי, מיטק תוכל להציע פתרונות ברי קיימא למגוון סוגי בשר, כולל בקר, עוף וחזיר, הן כחומרי גלם והן כנתחים שלמים; וגם לספק קווי ייצור.

1 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות

Mobi

המערכת של מובי מכסה את המחזור התפעולי המלא מהיתוך נתונים ועד אוטומציה של תוכניות תנועה - על ידי שימוש בבינה מלאכותית, סימולציות חזויות ו-IoT. היא מאפשרת לקובעי מדיניות, מתכנני תחבורה ובקרי תנועה לאתר את הופעת צווארי הבקבוק ולהפיץ את גודש התנועה. המערכת מאפשרת מודעות למצב התנועה, תובנות הניתנות לפעולה בזמן אמת, וניהול רשת תעבורה אדפטיבית.

2 יעדי פיתוח
מים נקיים ותברואה
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי

NDrip

NDrip היא טכנולוגיית מיקרו-ההשקייה הראשונה המופעלת על ידי כוח הכבידה. החברה פיתחה טכנולוגיה מהפכנית המספקת השקייה מדוייקת ליותר תפוקת ייבול, תוך חסכון במים. כל אלו ללא תוספת אנרגיה או צורך בסינון המים. החברה מספקת את האלטרנטיבה הכי יעילה להשקייה בהצפה, ובכך יוצרת אימפקט על החקלאות הגלובאלית.

2 יעדי פיתוח
תעשיה תשתיות וחדשנות
ערים וקהילות מקיימות

Neo Prefab

Neo Prefab מפתחים ומייצרים בתים מוכנים (Prefabricated houses) מתקדמים העשויים מחומרים מורכבים מחוזקים. החומרים משתמשים בפסולת בקבוקי פלסטיק על מנת להתמודד עם אתגרים סביבתיים וחברתיים של ימינו. טגנולוגיית הייצור ההמוני של Neo Prefab יכולים לייצר כ-100 בתים במפעל ליום ומשתמשים בחומרים ממוחזרים ומשדרגים פסולת מקומית ליצירת בתים עמידים, ידודותיים לסביבה, ברמה גבוהה.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

Nostromo

נוסטרומו עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מערכות לאגירת אנרגיה בצד הלקוח, בבניינים מסחריים. החברה פיתחה מערכת ייחודית - IceBrick - המאפשרת להמיר אנרגיה חשמלית לאנרגית קור ולאגור אותה, וכך להסיט את צריכת החשמל משעות השיא לשעות אחרות ביממה. המערכת מאפשרת ללקוחות להפחית משמעותית את עלויות החשמל ופליטות הפחמן באמצעות הסטת הביקוש משעות השיא לשעות השפל, בהן ייצור החשמל זול ונקי. המערכת מתאימה לבנייני משרדים, קניונים, בתי חולים, חוות שרתים ולכל בנין בעל מערכת מיזוג מרכזית מבוססת צ'ילר. המערכת משתלבת במאמץ להחדרה של אנרגיות מתחדשות, שכן היא מסייעת בהפחתת ביקושים בשעות עומס, חוסכת בתשתיות חשמל, ומסייעת בייצוב הרשת ומניעת ניתוקים.

1 יעדי פיתוח
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית

On Time

On Time היא מערכת משלוחים המיועדת עבור אזורים כפריים. המערכת מבוססת AI, קהילה וערכים סוציאליים ומקיימים.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

P-eser

רוב המבנים הקיימים סובלים מלקויות המשפיעות על הבריאות שלנו, על התפקוד שלנו וגם מייצרות בזבוז משאבים עצמי. אנחנו מציעים סקר התייעלות אנרגטית למבנים שמסייעים להתייעלות הן של צריכת החשמל והמים, והן של המשאב היקר ביותר - האנשים. שילוב של סקרי אנרגיה, תקנים לאיכות בניה ובניה יעילה הם שילוב שיכול להביא לתועלת מרבית, ובנוסף תסייע לצמצום פליטות מזהמים. שיטת הסקירה משלבת יעילות כלכלית, סביבתית וקהילתית. מסלול "אימפקט" מאפשר להציע התייעלות למבני עמותות, כאשר הפתרונות להם ימומנו מהרווח הראשוני שנוצר לכם מההתייעלות שביצעתם.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

Pika

אנחנו מפתחים מכונה לניקוי חיתולים רב פעמיים בפעולה אחת. הצרכן שם את החיתול המלוכלך במכונה שלנו ללא שום ניקוי מקדים ותוך שעתיים יהיו חיתולים נקיים, סטריליים ומוכנים לשימוש.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

Raycatch

החברה שלנו מונה כעשרים אנשים, ופיתחנו מערכת לייעול ואופטימיזציה של שדות סולאריים ברחבי העולם על ידי ניתוח נתונים (דאטה) באמצעות בינה מלאכותית (AI). הרעיון הוא לתפוס כמה שיותר מקרני השמש כדי להמיר אותם לחשמל, ולכן קראנו לעצמנו Raycatch.

1 יעדי פיתוח
בריאות טובה ורווחה אנושית

Red C Biotech

RedC Biotech is developing an innovative process for the industrial production of universal red blood cells (RBCs) to be used for life-saving blood transfusions and advanced therapies. RBCs carry oxygen to the body and blood transfusions are a cornerstone in the treatment of trauma, childbirth, surgery, and treatments for chronic anemia in cancer patients, Sickle Cell Anemia and Thalassemia sufferers. 120 million blood units are donated every year, yet additional tens of millions are still needed in low-income regions. RedC's production process involves a state-of-the-art high-density culture of stem cells that are differentiated to mature oxygen carrying RBCs that will be packed and shipped to hospitals around the world. As production volumes will increase, RedC Biotech will meet cost targets that will allow solving the severe RBC transfusion shortage around the world.

1 יעדי פיתוח
חיים על פני האדמה

REEP

Reep מציע לעולם את המערכת הראשונה להדפסה מעגלית המיועדת לשימוש פרקטי ותעשייתי. הפתרון של REEP מציב סטנדרט חדש לקיימות במשרד בכל הנוגע להדפסה. REEP מיועד לחברות וארגונים ועומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר מבחינה כלכלית ואופרטיבית.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

Refeel – Zero Waste Market

חנות Refeel הוקמה כחלק ממיזם Zero Waste Community אשר מטרתו העלאת המודעות לנזקי צרכנות היתר, תרבות החד פעמי ופסולת הפלסטיק, ולצד זה קידום פתרונות חדשניים וצרכנות בת-קיימא, בבית בארגון ובקהילה. ריפיל הוקמה מהצורך האישי להגדיר מחדש את אורח החיים עם פתרונות ומודלים מעגליים לצד מוצרי איכות בריאותיים ובטוחים, המיוצרים בתנאי סחר הוגן, התומכים בערכי הקיימות ומכבדים את משאבי הטבע.

1 יעדי פיתוח
חיים על פני האדמה

ReForest

ReForest - הינו עסק חברתי-סביבתי אשר הוקם בשנת 2020 ע"י 7 יזמים המתמחים בנושאים כמו פרמקלצ'ר, חקלאות, אקולוגיה מעשית, קהילה וחינוך. החברה מתכננת ומנהלת הקמה של יערות מאכל בשטחים פרטיים וציבוריים, ומתאפיינת בנתינת מענה רחב על כל היבטי הפרויקט.

2 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית

Rilbite

הטכנולוגיה של Rilbite מערבבת יחד מרכיבים נקיים ואיכותיים לכדי מנות בצורות, טעמים ומרקמים שונים, ויוצרת בשר מן הצומח ומקבילים לבשר, ביצים, גלידה, עוף או דגים - מבוססי צומח. המוצר המלא של החברה הוא טחון מן הצומח, תערובת של 5 מרכיבים טריים מקביל לבשר טחון, המבוסס על הפלטפורמה של Rilbite על בסיס הטכנולוגיה הקולינרית שלנו. לחברה כבר יש קו ייצור מלא ואוטומטי למוצר.

1 יעדי פיתוח
תעשיה תשתיות וחדשנות

Roads AI

Roads AI מציגה דור חדש של טכנולוגיה לניהול תנועה בכבישים, פלטפורמת סיוע לנהיגה יעילה יותר, ומקיימת יותר. מערכת Roads AI מייצרת בחירות לנהיגה אופטימלית בתנועה המייעלת שימוש באנרגיה והפחתה בפליטות.

1 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות

Roadsense

RoadSense משפרים את תהליך פיתוח הערים הגלובלי על ידי דיגיטציה של אזורים ציבוריים, ללא הפרת פרטיות, ובה בזמן, אספקה של מידע ותובנות על הסביבה בזמן אמת.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

Save It

Save It מספקת שירות שצמצם את כמות הפסולת להטמנה במוקדי זיהום גדולים כמו: אירועי ענק, אצטדיונים, בנייני משרדים, קניונים ועוד. Save It הוקמה במטרה לפתור את הבעיה במקומות בהם יש שימוש בכמויות ענק של מוצרים חד פעמיים מזהמים. שירות ׳אספקה והשבה׳ שפיתחנו, חדשני וייחודי ואנו גאים להיות החברה הראשונה הצליחה לסגור מעגל ולקחת אחריות על הפסולת שמיוצרת באירועי ענק ומוקדי הזיהום בקנה מידה מסחרי. יחד עם לקוחותינו, אנו דואגים שפסולת תהפוך למשאב.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

Shareitt

Shareitt היא פלטפורמת שוק P2P למוצרי יד שנייה בה חברים יכולים לקנות מבלי לבזבז כסף אמיתי. היישום שלנו מאפשר למשתמשים בו לקנות ולמכור כל פריט מוקדם שאינו נמצא בשימוש תמורת אסימונים של Shareitt.

1 יעדי פיתוח
בריאות טובה ורווחה אנושית

Skelable

Skelable מפתחת פתרון לביש המאפשר למטפלים לשפר את השיקום. המכשיר מאפשר למטופלים לבצע פעולות יומיומיות ונבדק על מטופלים עם אירוע מוחי, חבלה בעמוד השדרה וטרשת עורקים (ALS). הפיתרון מתאים לספקי שירותי בריאות, מטפלים ומטופלים.

1 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות

Smart Car Corps

הטכנולוגיה החדשנית של Mobilinx® משלבת ניסיון רב עם רשומות מוכחות בפיתוח והטמעה של מערכות הגנה ומסחריות עבור כלי רכב בלתי מאוישים ומאוישים עבור הלקוחות הביטחוניים והמסחריים הדורשניים ביותר בעולם. החברה מציעה מערכות, מוצרים ופתרונות עבור חיבור ניידות לחיבור טלמטיקה, תקשורת אלחוטית, חישה גיאוגרפית-מרחבית מרחוק, ניטור, מיקום, ניווט, עיבוד תמונה, ניהול צי ותשלום אלקטרוני בזמן אמת.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

Solar Sound System

סולאר סאונד סיסטם הגברה סולארית לכל סוגי האירועים, ביום ובלילה. מערכת ההגברה הסולארית שלנו מורכבות מפטיפונים\מיקסר עבור DJs ואמנים, ורמקולים חזקים שמתאימים לאירועים של בין 50 ל 500 אנשים. אנחנו גם מציעים מערכות לאירועים ופסטיבלים עם יותר מ 500 אנשים עם גנרטור סולארי. המערכות מופעלות על ידי שני סוגי אנרגיה מתחדשת: (1) השמש. מערכת של פאנלים סולאריים ומצברים להגברה בלילה. (2) גנרטור אופניים לייצור אנרגיה בהשתתפות הקהל.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

Thermosiv

ThermoSiv הוא פתרון להפחתת אתגרי הסביבה על ידי הפחתת צריכת אנרגיה עבור כלי רכב חשמליים והפחתת גזי חממה לחקלאות בחממות גידול, כל זאת תוך שמירה על הנוחות והתנאים הבריאים. הפתרון הינו חוט מוליך חשמל חדשני, מצופה פחמן, הפועל על טגנולוגיה אלקטרו-כימית, הניתן לאריגה לתוך בדים של SmartYarn® הניתנים להתאמה אישית וחסכוני באנרגיה.

1 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות

Traffic Bid

Traffic Bid פותרת את בעיית הגודש בכבישים על ידי הגבלת הגישה לכבישים על פי יכולת ההכלה שלהם. הגישה מווסתת על ידי מערכת מכרזים בה נהגים מקבלים משבצת לנסיעה או שיכולים להציע לדחות את הנסיעה שלהם עבור הוזלה במחיר הנסיעה או נסיעה בתחבורה ציבורית.

1 יעדי פיתוח
בריאות טובה ורווחה אנושית

Tunefork

Tunefork היא טכנולוגיית אודיו מותאמת אישית, המסייעת לשיפור חווית השמיעה והפיכתה לאופטימלית, וכך משפרת את איכות החיים לאנשים כבדי שמיעה, ולאוכלוסיית הקשישים. אובדן שמיעה היא מגבלה המשפיעה על 1.3 מיליארד איש בעולם, ומאתגרת את חיי היומיום. רבים מהם מתקשים בשימוש במכשירים חכמים: סמארטפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים, רמקולים חכמים ועוד. האפליקציה שלנו מאפשרת למשתמש לבצע בדיקת שמיעה ייעודית עבורו, והתוצאות אישיות לו מסונכרנות לאפליקציה ומתאימות את רמות והגדרות השמיעה באפליקציה, עם אינטגרציה לכל התוכנות אודיו : ניווט GPS, שיחות, הודעות מוקלטות, וידאו, עוזרת חכמה ועוד.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

Up to the blue

הטמעה ומינוף לתהליכי קיימות והפיכת סביבת העבדה העסקית לירוקה יותר.

1 יעדי פיתוח
שותפות להשגת היעדים

Up to Us

אנחנו Up to Us, חבורה של א.נשים שהחליטו לעשות משהו - קידום אורח חיים בריא ובר קיימא עבורינו ועבור דור ההמשך! איך אנחנו עושות את זה? הקמנו פלטפורמה לקידום קיימות אורבנית. יש לנו 3 צירי פעולה מרכזיים: 1. חיבור בין הקהילה האורבנית לאקו סיסטם של עולם הקיימות - שיתופי פעולה, הפניות, מעגלי חשיבה, אירועים, האנגים פרוייקטים, קמפיינים ועוד. 2. סטודיו לפיתוח מיזמים חדשים, ניהול והוצאה לפעול של פרוייקטים בתחום. 3. שירותים עסקיים ותמיכה עבור עסקים בעולם הקיימות האורבנית. כאן לכל דבר שקשור אך ורק בקיימות אורבנית - דברו איתנו ❤︎

2 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות
שינוי אקלים

Urban Daisy

Urban Daisy הינו מיזם סביבתי-קהילתי ייחודי אשר מטרתו להקים ולחקור גגות ירוקים. גגות ירוקים הם גינות שופעות צמחיה חיה אשר ממוקמות על גגות קיימים. הפיכת גג לגג ירוק מהווה פתרון סביבתי פשוט ואלגנטי לאתגרים רבים שמקורם במשבר האקלים. בנוסף, הגגות הירוקים מוסיפים ערך קהילתי, חינוכי וכלכלי לעסקים שלכם. החידוש של המיזם שלנו הוא במחקר. אנחנו מייצרים דוחות אימפקט סביבתיים המדגימים את היכולות הרבות של הגג הירוק. אנחנו עובדים בשיתוף עם מגוון יזמים, חוקרים ועסקים מקומיים.

3 יעדי פיתוח
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי
צמצום אי השיוויון
שינוי אקלים

Vanilla Vida

ונילה וידה הנה חברת סטרטאפ בעולמות האגרו-פודק ששמה לעצמה ליעד להגביר את השימוש בחומרי גלם טבעיים על ידי השבחתם, הפיכתם לנגישים יותר, וייצורם בתהליך בר קיימא. לחברה טכנולוגיה, NON GMO, המבוססת על הבנת המטבוליזם של הצמח ומאפשרת לה למקסם את פוטנציאל הארומה שלו לפי דרישת הלקוח, על בסיס מולקולות הארומה הקיימות באופן טבעי בחומר הגלם. תהליך העיבוד הייחודי של החברה מגדיל את ריכוז חומרי הארומה בחומר הגלם באופן שמאפשר להשתמש במעט חומר גלם על מנת להגיע לטעם עוצמתי. בשלב ראשון, החברה התמקדה בהטמעת הטכנולוגיה על פולי וניל, שכן וניל הוא הטעם הפופולארי ביותר בעולם. כיום, החברה מגדלת סחלבים מזן פלניפוליה בחממות מבוקרות אקלים, ומעבדת אותם במתקן ייבוש יחיד מסוגו במרכז הארץ. כל פעילות החברה מבוססת על מערך איסוף נתונים מתקדם המאפשר קבלת החלטות באופן מושכל, הגברת יעילות, ויצירת פרוטוקולים מתקדמים לטובת השגת אחידות בחומר הגלם.

1 יעדי פיתוח
חינוך איכותי

Westart

westart הוא מיזם שמפתח מודל ניתן לשכפול שמרכזו בית ספר על יסודי המשמש כמשנה תודעה ומוביל שינוי על ידי עיסוק בהעלאת מודעות, פתרון אתגרים וצירת מיזמים העוסקים ליעדי הקיימות.המיזם עוסק ביצירת מרכזי חדשנות חינוכיים העוסקים ביצירת פתרונות הנוגעים לכלל היעדים.

1 יעדי פיתוח
חינוך איכותי

wheelchairs of Hope

כסאות גלגלים של תקווה” – Wheelchairs of Hope היא יוזמה ישראלית להשפעה חברתית בהובלת קבוצה של יזמים מנוסים מונעים על ידי סדר יום חברתי ו"תיקון עולם" שפיתח, מייצר ו מפיץ כיסא מעוצב לילדים נכים ,חדשני, קל משקל ועמיד והמופץ בעולם במחיר של $ 100 ומכוון לסביבות משאבים פחות מפותחות כדי לאפשר לילדים עם מוגבלות גישה לחינוך היסודי. המשימה שלנו "לא להשאיר אף אחד מאחור" המשימה שלנו היא לשפר את חייהם של ילדים עם מוגבלויות באזורים פחות מפותחים בעולם ובכך לאפשר להם למצות את הפוטנציאל הנתון שלהם. שלושה מרכיבי "אימפקט" המרכזיים ביוזמתנו: 1) לשפר את הניידות לילדים עם מוגבלות. 2) העצמת הגישה שלהם לחינוך היסודי. 3) לאפשר לגורם המטפל במשפחה, לעבוד ולהשתלב בחברה. כ- 20 מיליון אנשים במדינות מתפתחות, הזקוקים לכיסאות גלגלים אין להם גישה אליהם מתוכם 7 מיליון ילדים בגילאי בית הספר. UNICEF מעריך כי 9 מתוך 10 ילדים עם מוגבלויות לא ילמדו בחינוך היסודי , וכן מחסור בחינוך היסודי משפיע באופן משמעותי על העוני ועל העצמאות כאשר ילדים מגיעים בגרות. במימון מקורות שונים, כבר סיפקנו פתרון זה ב 23 מדינות בעולם ביניהם: בצ'ילה, פרו, קולומביה, גואטמלה, פנמה, אוקראינה, סווזילנד, דרום אפריקה, קמרון, סנגל, אתיופיה, וייטנאם, נפאל, בהוטן, מקדוניה, סרביה, ישראל והרשות הפלסטינית , ארגנטינה, ואקוודור ,אוזבקיסטן ואחרות. כסאות גלגלים של פועל על פי מודל עסקי עם אג'נדה חברתית, ונתמך על ידי מועצה מייעצת של שני בעלי פרס נובל, הפרופסור אהרון צ'חנובר ופרופ 'ריק רוברטס, ועל ידי השגריר, רון פרושור.

2 יעדי פיתוח
בריאות טובה ורווחה אנושית
תעשיה תשתיות וחדשנות

Wilk

Wilk הינה חברה ציבורית הפועלת בצומת הדרכים של ביוטק ופודטק, ומפתחת טכנולוגיות לייצור חלב שד אנושי וחלב מן החי. לאחר שהשיקה את פעילותה בשנת 2020, החברה מחזיקה בפטנטים על תהליכי ייצור במעבדה המשכפלים את התאים מייצרי החלב של בני אדם ויונקים אחרים ליצירת 100% חלב ורכיבי חלב אמיתיים במעבדה. וילק (לשעבר ביומילק) נסחרת בבורסה בתל אביב תחת בשם "WILK".

3 יעדי פיתוח
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית
צריכה וייצור אחראיים
מים נקיים ותברואה

Yeap

Yeap מפתחת טכנולוגיה להפקת חלבונים מבוססי שמרים (Yeast) לטובת שילובם כחומר גלם מרכזי לייצור מגוון מוצרי תחליפי בשר ועוף. ייחודו של החלבון שמפיקה החברה בפרופיל הטעם המשחזר את המרקם והחוויה הסנסורית של מוצרים מן החי, תוך שימוש במקור צמחי, זול, זמין, בריאותי - לא אלרגני ועשיר באופן טבעי בחלבון. תהליך הפקת חלבוני YEAP הינו בר קיימא והפקתם מבוססת על עקרונות הכלכלה המעגלית והמחזור.

1 יעדי פיתוח
שותפות להשגת היעדים

YK Center

YKCenter הוא ארגון המקדם את היעדים לפיתוח בר קיימא (ה-SDGs) דרך פרויקטים ומפגשים ייעודיים להאצת הטרנספרומציה בעולם. הארגון עובד בשיתוף פעולה עם גופים מכל העולם על מנת לקדם שינוי אמיתי בצורה בה ארגונים נערכים לשינויים הבאים בכלכלה החדשה. ״הכלכלה החדשה״ לוקחת בחשבון אלמנטים כלכליים, אנושיים, סביבתיים וחברתיים. YKCenter מקדמת השקעות בפרויקטים המאיצים היבטים אלו. הארגון מפעיל כלי פיננסי להשקעות ב-SDGs, אירועי ״מעבדות״ לטרנספורמציה ארגונית בראי ה-SDGs, ופעילות שטח בישראל ובעולם.

3 יעדי פיתוח
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית
צריכה וייצור אחראיים
מים נקיים ותברואה

Yofix Probiotics

חברת Yofix Probiotics בע"מ מפתחת ומייצרת מזון פרה-ביוטי ופרוביוטיים טבעוניים נטולי סויה. המוצרים הראשונים המוכנים לשוק הם חלופות יוגורט מהצומח, ואחריהם יוגורט משקאות אלטרנטיביים, קינוחים, חלופות יוגורטים קפואים, בסיס גלידה ועוד רבים אחרים. מתקן ייצור ייעודי בישראל מאז שנת 2018.

4 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים
שינוי אקלים
מים נקיים ותברואה
תעשיה תשתיות וחדשנות

Zero Egg

טעם אמיתי, ללא טביעת אצבע ופגיעה בבעלי חיים. אם אי פעם חלמת בפראות על ביצה צמחית, אתה לא לבד. גם אנחנו! רצינו הכל - ביצה שטובה לאנשים, ידידותית לתרנגולות וקל על פני כדור הארץ. ביצה שאנחנו יכולים להאמין בה. הביצה שכולנו ראויים לה. אידיאליסטית? בלי ספק. שווה את זה? מאה אחוז. ביצה צמחית צריכה להיות בחירה יומיומית. זה לא אמור להיות יקר, קשה להשגה או חסר בשום צורה שהיא. זה צריך להיות נגיש לכולם. כי דברים מדהימים יתרחשו כאשר לכולנו תהיה הכוח של בחירות למזון מבוסס צמחים. אז בואו נהפוך כל ביס לזכור.

1 יעדי פיתוח
שוויון מגדרי

ZISO

אנו מסתובבים בעולם, מושפעים כל יום על ידי הסביבה שלנו ולרוב לא עוצרים לשאול אם הסביבה הבנויה יכולה להיות טובה יותר עבורנו ועבור הצרכים שלנו? ב-ZISO נוצרת אדריכלות משולבת עם רעיונות של שוויון דרך חדשנות - ׳אדריכלות המונעת משוויון׳. ההבנה שהבסיס לתכנון עירוני בעולם נוצר בתקופות סדר חברתי שונה מהיום, ועל כן לרוב דורש עדכון ושינוי, היא המנוע למחקר ופיתוח אבני בניין חדשות. ZISO נוסד ב2017 ע״י אדריכלית מיכל זיסו, בעלת נסיון של כעשור בתכנון מגדלים, פרויקטים אורבניים והתחדשות עירונית ופרויקטים בקנה מידה גדול. הרעיונות בבסיס של ZISO מוצגים בשתי הרצאות TEDx: TEDxJaffaWomen, 2018 TEDxISU International Space University, 2019​

1 יעדי פיתוח
שימור המשאבים הימים - חיים מתחת למים

אקואושן

אקואושן הינה עמותה ישראלית שהוקמה בשנת 2002 ע”י מדענים ואנשי סביבה. מטרותיה של העמותה הן לקדם את שימור הסביבה החופית והימית באזורינו וכן להגביר את מודעות הציבור באמצעות מחקר, חינוך ופעילות קהילתית רחבה.

1 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות

ביה”ס הישראלי לסיוע הומניטארי

מטרתנו ליצור סטנדרטיזציה של נושא הסיוע ההומניטארי בישראל תוך הצמדות להגדרות הבינ"ל מחד, ומאידך למנף ידע זה לפעילות בין לאומית, ובכך למצב את הערך המוסף הישראלי כמוביל בתחומו בכל הכרוך בסיוע הומניטארי. בית הספר משמש כגוף מכשיר, חוקר ומייעץ בנושאים כדוגמת רפואת חירום, סיוע פסיכו-סוציאלי, לוגיסטיקה ותיאום, מגדר ועוד. ההכשרות והקורסים השונים ניתנים במסגרת שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים בארץ ובחו"ל. לצד מוסדות אלו, בית הספר עובד עם משרדים וגופים ממשלתיים כדוגמת משרד הרווחה, משרד החוץ ומשרד הביטחון כמו גם אל מול ארגוני חברה אזרחית. צוות אנשי המקצוע של בית הספר מהווה את עיקר ייחודו של הארגון, זאת בזכות הניסיון הרב, הן ברמת השטח והן ברמה האקדמית. אנו רואים בעיסוק בנושא החירום בארץ כזכות גדולה, זאת מתוך מקום הארגון בתווך שבין מגזרים שונים ומתוך הזדהות ערכית ואתית עם חשיבות הנושא.

1 יעדי פיתוח
חיים על פני האדמה

במבוקס

פיתוח פתרונות טכנולוגיים וכלכליים להחדרת מוצרי הגיינה ידידותיים לסביבה לציבור.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

גני עם קהילה מקיימת

גני עם הוא מושב שנוסד בשנת 1932 ואשר נמצא במרקם העירוני של הוד השרון. הקהילה מונה כ 100 בתי אב, כ 330 תושבים מגיל אפס עד 100. האוכלוסייה משכילה וברמה סוציואקונומית גבוהה לפיכך, הטמעה של סדר יום של אורח חיים בר קיימא הצליחה בעבר עם הקמת מרכז מחזור כבר בשנת 2010. הגישה "חיים של עולם אחד" היא יוזמה של האו"ם ליצירת מתווה עקרונות עולמי במטרה לייצר איכות חיים בטביעת רגל של עולם אחד. כלומר, אורח החיים שאינו מהווה עומס יתר על יכולות כדור הארץ. אנו רוצים לייצר מסגרת פורצת דרך שבה אנו כיישוב כפרי נהיה דוגמא ליישובים אחרים במועצה אזורית דרום השרון ובארץ, לעבור לאורח חיים מקיים מתוך רצון לייצר איכות חיים לנו ולילדנו כאן בגני עם, לייצר מתווה שיאפשר ליישובים כפריים לשמר את אורח החיים, לשפר את אורח החיים ואולי בסופו של תהליך לצמצם גם את מספר העולמות שבם אנו חיים ושאת משאביהם אנו מכלים.

1 יעדי פיתוח
חינוך איכותי

החיים עצמם בבית הספר

הטמעת למידת קיימות ואזרחות גלובאלית במערכת החינוך. הרצאות למורים ולתלמידים ופיתוח חומרים לימודיים מעשירים לשימוש המורים בכיתות. מתמקדים בשתי תוכניות לימודים העוסקות ב:1. משבר האקלים 2. צרכנות בעולם גלובאלי. הפעילות מתבצעת כפיילוט בשיתוף פעולה ובתמיכה של אגף חינוך של מועצה אזורית, בשאיפה לשיתופי פעולה נוספים.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

הפורום לאופנה בת קיימא

התארגנות עצמאית הפועלת להעלאת המודעות כלפי ההשלכות הסביבתיות והחברתיות של תעשיית האופנה, מתוך מטרה להוביל שינוי באופן הצריכה וייצור האופנה בישראל ובעולם.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

הקואליציה לקידום סחר הוגן בישראל

הקואוליציה לקידום סחר הוגן בישראל היא ברית בין ארגוני סביבה, עובדים, זכויות אדם, אחריות תאגידית ועוד המשתפים פעולה לקידום צריכה אתית וסחר הוגן בקרב צרכנים פרטיים, מוסדות ציבור ועסקים. הקואליציה הוקמה בכדי להעלות את נושא ה'סחר הוגן' לסדר היום הציבורי בישראל ואת הנושאים שאיתם הוא מתמודד - ניצול אנשים בעבודה, עבודת ילדים, עבדות, פגיעה בסביבה בייצור, חוסר שוויון מגדרי בעבודה, עוני קיצוני ועוד.

1 יעדי פיתוח
ערים וקהילות מקיימות

הרשת

הרשת היא התארגנות צעירים עירונית-קהילתית שהוקמה בבאר שבע לפני 4 שנים ע"י ארגון ארץעיר במטרה ליצור אלטרנטיבת חיים עירונית קהילתית ופתרון חדשני לחיבוריות האנושית במרחב העירוני. אם בא לך לעשות משהו שלא קיים עדיין - ב''ש היא אחלה קרקע. נשמח להיות הדשן.

1 יעדי פיתוח
צריכה וייצור אחראיים

התכנית הצפונית לסימביוזה תעשייתית

סימביוזה תעשייתית היא אחת מאבני היסוד של כלכלה מעגלית. בשורה אחת: להפוך פסולת של ארגון אחד לחומר גלם של ארגון אחר. ארגונים תעשייתיים מייצרים פסולות ותוצרי לוואי. בעזרת מערכת מידע, חדשנות, עקרונות של כלכלה מעגלית ופעילות יזומה אנחנו מקשרים בין ארגונים, יוצרים שיתופי פעולה ומנסים להפוך פסולות של ארגון אחד לחומרי גלם של ארגונים אחרים. בכך אנחנו יוצרים בפועל כלכלה מעגלית.

1 יעדי פיתוח
חינוך איכותי

יזמים צעירים ישראל

העצמה ויצירת מוביליות תעסוקתית בקרב בני נוער הכשרה וחינוך בני נוער ליזמות עסקית עם אימפקט חברתי אצלנו "כל אחד יכול" תכנית המאמינה בכישורים ובכשרונות ומאפשרת לבני הנוער להביאם לידי ביטוי. (ללא קשר להישגים לימודיים, להבדלים חברתיים, גיאוגרפיים, מגדריים, ותרבותיים)

1 יעדי פיתוח
שינוי אקלים

יער האקלים

פרויקט יער האקלים הוא פרויקט נטיעת עצים אחראית ואקולוגית בשטחים שוליים עירוניים. נטיעת עצים הינה צעד הכרחי (אם כי לעולם לא יחיד) על מנת להיאבק בתופעת משבר האקלים ויש לה השלכות חיוביות רבות מבחינה סביבתית (מדידות יותר או פחות) כאשר זו מתבצעת בצורה מבוקרת, נכונה ומתוכננת. בפרויקט אנחנו לוקחים שטחים שוליים (עזובים, נטושים, מלאי פסולת), משקמים אותם ונוטעים בהם עצים. הפרויקט מהווה גשר מחבר בין רשויות מוניציפליות, עיריות, גופים ממשלתיים, ארגונים וחברות עסקיות ואנשים פרטיים- כולם תורמים את חלקם במטרה לעזור ולנטוע עצים במקום בו יש להם את ההשפעה הסביבתית הגדולה ביותר.

2 יעדי פיתוח
חיים על פני האדמה
שינוי אקלים

יער מאכל – בית לחם הגלילית

יער המאכל בית לחם הגלילית הוא מיזם לשיקום המערכת האקולוגית: ריפוי הקרקע, מניעת סחף, זימון מגוון ביולוגי ומתן ביטחון תזונתי למינים בסכנת הכחדה, הגדלת הביומסה, קיבוע פד"ח, יצירת קומפוסט איכותי להזנה חוזרת של הקרקע, מתן תנאים למערכת יציבה ומגוונת, אדפטיבית למזיקים ומחלות. כל זאת תוך כדי גידול פרי וירק לאדם, והכשרת האוכלוסייה לפרקטיקות של קיימות, לטובת שימוש אחראי וטיוב משאבי המערכת עבורנו ועבור הדורות הבאים.

1 יעדי פיתוח
חינוך איכותי

מאמנט כוכבים

ליגת מאמאנט הינה ליגת אמהות בכדורשת. ליגה זו, מהווה את פרויקט האימהות הספורטיבי-חברתי-קהילתי הגדול בישראל והיא מונה למעלה מחמשת אלפים נשים בכל רחבי הארץ. ליגת מאמאנט הוקמה בשנת 2005, על ידי הגברת עפרה אברמוביץ ושמה לה למטרה להנחיל את תרבות הספורט בקרב אימהות ודרכן להשפיע על הילדים ועל המשפחות. קבוצות מאמאנט משלבות פעילות ספורטיבית וכושר גופני, דוגמא אישית, חינוך לספורט, היכרות, מפגש חברתי וגאוות יחידה. ליגת מאמאנט שואפת להרחיב שורותיה ולהגיע לפריסה ארצית כך שתינתן הזדמנות לכל אם לעסוק בספורט.

1 יעדי פיתוח
חינוך איכותי

מינימייקרס MiniMakers

חברת MiniMakers הינו מיזם אימפקט חינוכי המאפשר לתלמידים למידה של שלל מקצועות החל מ STEM ועד אנגלית ותנ״ך - דרך התנסות חוויתית ויצירה עם חומרים,כלי עבודה וכלים טכנולוגים. במסגרת הפעילות MiniMakers מקימה מרחבי למידה- מייקרספייס ומכשירה מורי מייקרס עם תוכן פדגוגי פרקטי ויחודי שפותח ע׳׳י חברת MiniMakers המאפשרת לתלמידים לפתח מיומנויות יזמות, המצאותיות ופתרון בעיות מבוססות אלתור. חברת MiniMakers נוסדה בשנת 2014 והיא חלוצה בתחום הטינקרינג והמייקרס. היתה שותפה בפיילוט ממשלתי של משרד החינוך, קרן סטף ורטהיימר וג'ויינט ישראל. עם השנים, החברה צברה נסיון רב בהקמה וליווי של כ-100 מוסדות חינוך ברחבי הארץ ומוכרת ע״י משרד החינוך דרך מערכת גפ"ן תוכנית מס׳ 2400

1 יעדי פיתוח
חיים על פני האדמה

מנקים את הבית

יוזמת ״מנקים את הבית״ הוקמה במטרה לקדם את תרבות השמירה על הסביבה ומרחבי הטבע בישראל. בהשאלה ממסורת ניקיון הבית שלפני חג הפסח, בסוף השבוע שלפני החג יצאו אלפי המשתתפים בפרוייקט לנקות עשרות מוקדים ב״בית״ השני שלהם - הטבע שמקיף אותנו. בדומה לנטיעות העצים בט״ו בשבט, ״מנקים את הבית״ היא מסורת ישראלית חדשה המתקיימת פעם בשנה באביב ומחברת טבע, נקיון ואנשים. ​ ההשתפות בפרוייקט פתוחה לכולם ולכולן בעזרת מפה, ואנו מזמינים אותך להצטרף למוקד הנקיון הקרוב לביתך או לפתוח מוקד חדש ולהזמין את החברים והמשפחה להגיע ולנקות יחד איתך.

1 יעדי פיתוח
בריאות טובה ורווחה אנושית

נאלא

נאלא פועלת באתיופיה מזה כ- 11 שנים במניעת תחלואה דרך עבודה קהילתית אינטנסיבית. הבעיה- מחלות טרופיות מוזנחות מחלות טרופיות מוזנחות, כשמן כן הן, מכות באוכלוסייה הענייה, שסובלת ממחסור במים נקיים ובאמצעי סניטציה, ומשרישות ומנציחות את מעגל העוני. האנשים החולים במחלות אלה, כגון תולעי מעיים, בילהרציה או טראכומה, סובלים מעיוורון, שלשולים, אנמיה, והמערכת החיסונית שלהם כה מוחלשת שהסיכוי שיידבקו במגפות אחרות כגון שחפת, מלריה או איידס גבוה מאוד. פרופסור צבי בנטואיץ' הקים את נאלא כאשר נחשף להשפעה של מחלות אלה על חולי איידס יוצאי אתיופיה בהם טיפל בישראל. בשל גודלה של אתיופיה (כ-51 פעם גודלה של מדינת ישראל), ובשל העובדה כי 85% מתושבי המדינה הינם חקלאים העוסקים בחקלאות בעל, אחוזי התחלואה באתיופיה גבוהים במיוחד. במחוז דמביה, בו עובד ארגון נאלא בשיתוף עם ג'וינט ישראל, 87% מילדי בית הספר חולים במחלות מעיים. כמו כן, אחד מכל שלושה ילדים באתיופיה לוקה בטראכומה ונמצא בסיכון לעיוורון בבגרותו. הפתרון מודל נאלא משלב פעילות רפואית בהנעת הקהילה בפעילות למניעת תחלואה. המודל של הארגון זכה להצלחה חסרת תקדים בצמצום תחלואה באתיופיה. דוגמא לכך היא הפעילות הקהילתית בעיר מקלה, עיר הבירה של אזור טיגרי שבצפון אתיופיה החל מ-2009. ההתערבות הרפואית לוותה בקמפיין אינטנסיבי של חינוך לבריאות. המודל, שיושם במקלה, כלל שותפות עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות והחינוך המקומי, וגיוס של גורמים שונים בקהילה כדי ליזום ולתמוך בקמפיינים ובפרויקטים קהילתיים תוך יצירת פתרונות מקומיים המותאמים לקהילה. בעקבות עבודת נאלא ירדה רמת התחלואה בקרב ילדי בתי הספר בעיר מ-6 ילדים חולים מכל 10, לפחות מ-1 מ-10 בתוך 4 שנים, והמשיכה לרדת גם בעקביות גם בשנתיים שלאחר הפרויקט.

1 יעדי פיתוח
עבודה הוגנת וצמיחה כלכלית

סנאפ המרכז החברתי לצילום

הסיפור שלנו התחיל במפגש של ארבעה אנשי מקצוע בתחום הצילום והשילוב של אוכלוסיות מיוחדות בחברה. כל אחד מאתנו הגיע מרקע שונה בעבודה עם אנשים עם צרכים מיוחדים וחלקנו שפה משותפת אחת, שפת הצילום. חלמנו על מקום שמאפשר לאנשים עם צרכים מיוחדים ברמת תפקוד גבוהה להתמקצע בתחום הצילום בצורה מונגשת ומקצועית, עוזר להם להשתלב תעסוקתית ומקיים אירועים קהילתיים המשלבים בין אוכלוסיות שונות בחברה. ב 2016 החלום הפך למציאות והקמנו את 'סנאפ המרכז החברתי לצילום' בבאר שבע, מאז ועד היום הספקנו לפתח תוכנית לימודים ייחודית ומונגשת לצילום סטילס, להכשיר סטודנטים שהפכו לבוגרים ולשלבם במגוון עבודות צילום בשוק החופשי, תערוכות, סדנאות והרצאות בכל רחבי הארץ. קבלת שירותינו מקדמת את המשך העשייה החברתית ותומכת בהשגת מטרותינו לשיפור פני החברה.

1 יעדי פיתוח
שוויון מגדרי

עבודה שווה בע”מ

"עבודה שווה" הינה חברה לתועלת הציבור, מטרתנו להוביל שינוי בתרבות הארגונית הישראלית, זאת על מנת לייצר מציאות חברתית חדשה בה סביבת העבודה של כל עובדת ועובד, תהיה מגוונת מכילה ומכבדת עבור שני המינים. ​מתוך הבנה כי יש לבצע התאמה של מבנה שוק העבודה לכח העבודה העדכני, קרי נשים - המעוניינות בעצמאות מקצועית וכלכלית, וגברים - המעוניינים בחיי משפחה מאוזנים, הכוללים אבהות משמעותית. בעידן הנוכחי חברות מובילות במגזר הפרטי הפנימו שהגיע העת לפעול לשינוי נורמות תרבותיות ארגוניות - חלקן במסגרת פעילותן בתחום האחריות תאגידית, חלקן מתוך הבנת הערך הכלכלי הטמון בגיוון מגדרי, חלקן מתוך חובה תאגידית ומסחרית, וחלקן מתוך הבנת מגמות רגולטוריות ותרבותיות - חברתיות, המעצבות את שוק העבודה העתידי, בו גיוון מגדרי הוא חלק בלתי נפרד. רוב הארגונים נתקלים בקשיים בבואם ליישם את התהליך, וזקוקים לכלים ומידע. עבודה שווה מציעה מוצר ייחודי הכולל מחקר, דרכי פתרון והמלצות לשיפור, ליווי להשגת היעדים ומדד השוואתי כלל משקי וסקטוריאלי שיהווה מגדלור עבור החברה והמשק כולו בהשגת שוויון מגדרי בשוק העבודה.

1 יעדי פיתוח
חינוך איכותי

עמותת בראשית לשלום

תיאטרון "ארקובלנו"- קשת במרום של עמותת "בראשית לשלום" נוצר כדי לשמור על האיזון העדין שכל יום נראה שביר יותר. בעזרת האמנות נגלית האפשרות להידברות, לשיחה תוך למידה אחד על רעהו. הניצוץ לבניה משותפת נוצר מתוך תקווה מחודשת למתן משמעות לחיים ולעתיד העולם שלנו. העמותה עובדת על כמה מישורים: תיאטרון וסדנאות דיאלוג, אקדמיה ויעוץ פדגוגי. קבוצת התיאטרון הקהילתי מורכבת מנערים ונערות מיישובי הגליל: מקיבוצים ומושבים, ערים וכפרים, ערבים, יהודים, דרוזים, דתיים וחילוניים. הצעירים עוברים תהליך ממושך ואינטנסיבי לחיזוק הקבוצה, לפיתוח היצירתיות והחשיבה ההומניסטית. היצירה הראשונה, שהיא גם דגל הלהקה, הנו המופע "בראשית" , פנטזיה של חלום ומחול של תקווה שמזה 20 שנה מופיע ברחבי העולם. באקדמיה מנחה דר' אנג'ליקה עדנה קלו ליבנה מקימת העמותה, קורסים של "פיתוח החשיבה ההומניסטית באמצעות אומנויות הבמה". מטרות העמותה: פיתוח מנהיגות לקידום הדיאלוג , חינוך לערכי האדם ומעורבות חברתית. הרחבה והעמקה של חיים משותפים בין תושבי הגליל המגיעים מתרבויות, דתות ומנהגים שונים. פיתוח וקידום יוזמות משותפות העצמת הזהות האישית תוך כדי מחקר והעמקת הלימוד של השורשים וההיסטוריה של העם של כל אחד ואחד, כדי להעריך את השוני כמקור להעשרה אישית. הקמת מרכז חינוכי למפגשים ולמידה בתחומי כבוד האדם, סובלנות, קיום משותף רב תרבותי וחינוך לדיאלוג בין שונים. הרחבת התודעה של דיאלוג וקבלה הדדית באמצעות סדנאות, הרצאות, תוכניות לימודים וקורסים אקדמיים, במרכזי תרבות, אוניברסיטאות ובתי ספר בארץ ובעולם.

1 יעדי פיתוח
שינוי אקלים

עץ בעיר

עץבעיר מטפח דירת מגורים שכורה ושיתופית בלב תל-אביב, המשמשת כדגם חי לאורח-חיים בר-קַיָּמא אפשרי ונגיש בִּתנאי החיים של ציבור רחב. הדירה משמשת כמוקד למידה בקורסים, בסדנאות, בסיורים וּבמפגשים. תחומי העיסוק חובקים את כל תחומי החיים, עם דגש על כבוד לחומר ולמלאכה -- קומפוסט, מים, תזונה מתחשבת, ניקיון נקי, טיפוח, שימוש חוזר, מלאכות-יד, עצים, חקלאות עירונית וגינון בר-קַיָּמא. עץבעיר פועל כעוסק מורשה, והדיירות והדיירים מקדישות'ים את חייהן'ם לטיפוח המקום וּלהפעלתו לצד מעורבות בַּעֲשייה סביבתית במעגלים רחבים יותר, בדגש גדל והולך על האתגרים הדחופים שמַצּיב בפנינו משבר האקלים.

1 יעדי פיתוח
אנרגיה זמינה ונקייה

רשת קהילות אנרגיה ישראל

רשת קהילות האנרגיה מקדמת מגוון צורות של בעלות מקומית ואזרחית על מיזמי אנרגיה מתחדשת, בהתאם לבעלי העניין המעורבים, זמינות המשאבים והביקוש בקהילה. זהו מהלך חיוני בהגעה ליעדי ייצור האנרגיה המתחדשת, כמו כם כמבנה חברתי-כלכלי המקדם דמוקרטיזציה של משק החשמל, שוויון וחוסן חברתי ושליטה מקומית. עסקים אלו יהיו בבעלות וניהול חבריהם, בין אם הם לקוחות, עובדים או תושבים, כאשר הרווחים יופנו חזרה לטובת הקהילה. מעבר להפניית הרווחים לטובת הקהילה, קהילות אנרגיה מתחדשת מאפשרות לאזרחים שאין באפשרותם להתקין מערכות לייצור אנרגיה מתחדשת באופן עצמאי (קושי פיננסי/מחסור בשטח) לקחת חלק במיזמים אלו על-ידי השקעה כספית בפרויקט ולקיחת חלק בהחלטות וברווחים, או תשלום דמי חבר בלבד ואפשרות להשפיע על ההחלטות.

1 יעדי פיתוח
אפס רעב / אי ביטחון תזונתי

שבועת האדמה

שבועת האדמה הינה עמותה ללא מטרות רווח הקיימת משנת 2007 בבאר שבע ופועלת לקידום חקלאות עירונית בת-קיימא, פיתוח קהילתי ואורך חיים מקיים ובריא בעיר. העמותה ייסדה את החווה העירונית הראשונה בארץ וכן מודל ראשון מסוגו לגינה קהילתית במרכז קליטה. מטרותינו הן: 1. להוות מקור ידע לגידול מזון ואורך חיים מקיים ובריא בעיר, ולהנגיש את הידע לכל האוכלוסייה. 2. לקדם גידול מזון בחקלאות ברת-קיימא בשטחים ציבוריים ופרטיים. 3. ליצור מרחב קהילתי המעודד מפגשים אנושיים, מעורבות ויוזמה של תושבי העיר. פעילות העמותה מתרכזת ב'חוות בארי' בבאר שבע, חווה חקלאית הפועלת כמרכז קהילתי-חינוכי תחת כיפת השמיים. בחווה אנו מגדלים יחד עם הקהילה ירקות בשיטות טבעיות, ופועלים מתוך אמונה כי העבודה החקלאית והשהות במרחב הפתוח מחברת בין אנשים, ממוססת את המרחק ביניהם, ומגבירה את הסולדריות והחוסן הקהילתי. בחווה מתקיימות סדנאות לאורך חיים מקיים, קורס גידול ירקות אורבני, סיורים לקבוצות, חוגי הורים-ילדים, אירועים קהילתיים, ימי עבודה קהילתיים ועוד. לפעילות מגיעים מגוון רב של תושבים: משפחות צעירות, עולים ותיקים, עולים חדשים, פנסיונריות, סטודנטים, בעלי צרכים מיוחדים ועוד.