תפריט
תפריט
יער האקלים

יער האקלים

SDG ראשי

p_ icons7

SDG משני

p_ icons7

אודות

פרויקט יער האקלים הוא פרויקט נטיעת עצים אחראית ואקולוגית בשטחים שוליים עירוניים. נטיעת עצים הינה צעד הכרחי (אם כי לעולם לא יחיד) על מנת להיאבק בתופעת משבר האקלים ויש לה השלכות חיוביות רבות מבחינה סביבתית (מדידות יותר או פחות) כאשר זו מתבצעת בצורה מבוקרת, נכונה ומתוכננת. בפרויקט אנחנו לוקחים שטחים שוליים (עזובים, נטושים, מלאי פסולת), משקמים אותם ונוטעים בהם עצים. הפרויקט מהווה גשר מחבר בין רשויות מוניציפליות, עיריות, גופים ממשלתיים, ארגונים וחברות עסקיות ואנשים פרטיים- כולם תורמים את חלקם במטרה לעזור ולנטוע עצים במקום בו יש להם את ההשפעה הסביבתית הגדולה ביותר.

כיצד אפשר לתמוך בפעילות שלי?

_גיוס_השקעה_או_תמיכה_כספית
חיבורים_ונטוורקינג
שיתוף_הפעילות

מה מודדים?

13.1.13 בנושא קיבוע פליטות גז"ח, חישוב כמות הפחמן הדו-חמצני שמקבע כל עץ ידועה מראש. אנחנו לוקחים מקדם בטיחות סטטיסטי כדי לתת הערכה שמרנית. למדידית ספיחת חלקיקים מזהמים מהאוויר ע"י העצים אנחנו מסתמכים על מקורות אקדמים מהארץ ומחו"ל וכמות השטחים הפתוחים אשר נהיים נגישים לציבור, היא למעשה כמות השטחים בה אנו מבצעים את הנטיעות עצמן, זאת מכיוון שהנטיעות ממוקדות באזורים המוגדרים כשצ"פים או שפ"פ, אך הלכה למעשה הינם נטושים, עזובים ולא נגישים ומעצם הנטיעה בהם, הופכים נגישים כמקום לשימוש הציבור.

11.6.2- הפחתת מזהמים באוויר בשנה.
11.7.1 הוספת של שטחים פתוחים לרווחת הציבור בשנה לפי מין, גיל ונגישות לאנשים עם מגבלה. (כי בעזרת הפרויקט אנחנו הופכים אזורים מלאי פסולת ונטושים לחורשות מזמינות ומקומות להתכנסות קהילתית).