תפריט
תפריט
נאלא

נאלא

SDG ראשי

p_ icons7

SDG משני

p_ icons7

אודות

נאלא פועלת באתיופיה מזה כ- 11 שנים במניעת תחלואה דרך עבודה קהילתית אינטנסיבית. הבעיה- מחלות טרופיות מוזנחות מחלות טרופיות מוזנחות, כשמן כן הן, מכות באוכלוסייה הענייה, שסובלת ממחסור במים נקיים ובאמצעי סניטציה, ומשרישות ומנציחות את מעגל העוני. האנשים החולים במחלות אלה, כגון תולעי מעיים, בילהרציה או טראכומה, סובלים מעיוורון, שלשולים, אנמיה, והמערכת החיסונית שלהם כה מוחלשת שהסיכוי שיידבקו במגפות אחרות כגון שחפת, מלריה או איידס גבוה מאוד. פרופסור צבי בנטואיץ' הקים את נאלא כאשר נחשף להשפעה של מחלות אלה על חולי איידס יוצאי אתיופיה בהם טיפל בישראל. בשל גודלה של אתיופיה (כ-51 פעם גודלה של מדינת ישראל), ובשל העובדה כי 85% מתושבי המדינה הינם חקלאים העוסקים בחקלאות בעל, אחוזי התחלואה באתיופיה גבוהים במיוחד. במחוז דמביה, בו עובד ארגון נאלא בשיתוף עם ג'וינט ישראל, 87% מילדי בית הספר חולים במחלות מעיים. כמו כן, אחד מכל שלושה ילדים באתיופיה לוקה בטראכומה ונמצא בסיכון לעיוורון בבגרותו. הפתרון מודל נאלא משלב פעילות רפואית בהנעת הקהילה בפעילות למניעת תחלואה. המודל של הארגון זכה להצלחה חסרת תקדים בצמצום תחלואה באתיופיה. דוגמא לכך היא הפעילות הקהילתית בעיר מקלה, עיר הבירה של אזור טיגרי שבצפון אתיופיה החל מ-2009. ההתערבות הרפואית לוותה בקמפיין אינטנסיבי של חינוך לבריאות. המודל, שיושם במקלה, כלל שותפות עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות והחינוך המקומי, וגיוס של גורמים שונים בקהילה כדי ליזום ולתמוך בקמפיינים ובפרויקטים קהילתיים תוך יצירת פתרונות מקומיים המותאמים לקהילה. בעקבות עבודת נאלא ירדה רמת התחלואה בקרב ילדי בתי הספר בעיר מ-6 ילדים חולים מכל 10, לפחות מ-1 מ-10 בתוך 4 שנים, והמשיכה לרדת גם בעקביות גם בשנתיים שלאחר הפרויקט.

כיצד אפשר לתמוך בפעילות שלי?

_גיוס_השקעה_או_תמיכה_כספית
חיבורים_ונטוורקינג
שיתוף_הפעילות

מה מודדים?

3.3.5 - אחוז מהאוכלוסיה האנשים הזקוקים לטיפול נגד זיהומים טרופיים *הנפוצים באוכלוסיות בעלות הכנסה נמוכה באזורים מתפתחים (Neglected tropical diseases NTDs). נמדד פר מחלה, לפני, באמצע ואחרי ההתערבות - במשך 3-5 שנים.

3C1 - כמות ותפוצה של עובדי בריאות שהוכשרו ע׳׳י נאלה. נמדד בתיעוד של כל אדם העובר הכשרה, היכן הוא, וכמה אנשים סה׳׳כ - דיווח מתמיד (מעקב).


6.2.1 - מספר תושבים המשתמשים בשירותי תברואה המנוהלים בצורה בטיחותית ו (ב) במתקנים לשטיפת ידיים עם מים וסבון. מחושב ע׳׳פ ממוצע משתמשים ביום בבתי ספר ומרכזי בריאות - ע׳׳פ כמות של מתקנים לשטיפת ידיים עם מים וסבון. נמדד בדיווח ומעקב שוטף - מידע מתקבל מבתי ספר, כמות קליאנטים במרכזי בריאות.
בעזרת שאלונים מודדים את אחוזי האוכלוסיה שעושים צרכים בחוץ לפני, בזמן ואחרי התערבות.